Як перевірити якість установки пластикових вікон?

Сьогодні існує безліч компаній, які пропонують продаж і установку пластикових вікон. Однак як же перевірити, чи дійсно якісно вам поставили вікна? Пропонуємо вам кілька простих правил, завдяки яким ви зможете проконтролювати цей момент особисто.

Як тільки ви визначилися з фірмою-постачальником і замовили завмер, спочатку зверніть увагу на майстрів, які до вас приїдуть. Якщо при вимірі ваших майбутніх пластикових вікон виникають якісь проблеми, майстри не можуть нормально порозумітися, не розуміють вас правильно і не можуть дати вам вичерпну і професійну консультацію — краще шукайте інших виконавців. Адже нормальна експлуатація вікна безпосередньо залежить від його установки, і якщо установку вироблятимуть непрофесійні майстра, нічого доброго з цього не вийде.

Якщо завмер пройшов успішно, ви зробили замовлення і вам, нарешті, привезли ваші пластикові вікна, відразу перевірте їх на предмет відколів, подряпин і інших дефектів, видимих ​​оку. Захисна плівка не повинна бути пошкоджена. Крім того, порівняйте комплектацію з тієї, яка була прописала в договорі.

Що стосується самого процесу установки пластикових вікон, то проконтролювати його складно, так як для цього потрібно добре розбиратися в цьому питанні. Єдине, що ви можете зробити, це придивитися до демонтажу і монтажу: при допущенні грубих помилок ви їх помітите.

Після завершення установки уважно все огляньте, причому в присутності майстрів. Перевірте, чи рівно встановлено вікно (допустиме відхилення — не вище 3 мм). В іншому випадку, якщо будуть нерівності, вам не уникнути продування, перекосів і інших проблем.

Ще раз огляньте пластикові вікна на предмет подряпин і відколів, які могли залишитися при неакуратному монтажі. Перевірте також акуратність монтажних швів. Піна в шві повинна лежати рівномірно, без пустот і прогалин, інакше теплоізоляційні властивості вікон не будуть відповідати нормам. Якщо ж піни занадто багато, то раму вашого вікна просто зігне, що, безсумнівно, теж відіб’ється на його подальшій експлуатації.

Потім перевірте стулки: вони не повинні провисати і повинні легко рухатися. Закриватися пластикові вікна повинні щільно і легко. Між рамою і стулкою не повинно бути ніяких зазорів і щілин.

Зверніть увагу на фурнітуру. При відкриванні та закриванні пластикового вікна не повинно бути чутно ніяких скрипів, замки не повинно заклинювати. Вони повинні спрацьовувати легко, від натискання рукою, але при цьому не бути сильно ослабленими. Ніяких люфтів у ручок бути не повинно.

Підвіконня теж вимагає огляду. Перш за все, підвіконня заходить під раму мінімум на 10 мм, а його краї входять в стіну мінімум на 15-20 мм. Зверніть увагу, що підвіконня монтується з невеликим нахилом всередину приміщення.

І, звичайно, не забувайте про супровідної документації до ваших пластиковим вікнам. Обов’язково підписуйте договір з фірмою-постачальником і перевірте, щоб там були прописані гарантійні умови. Акт прийому-передачі краще не підписувати доти, поки всі роботи не будуть виконані якісно.