Чому пітніють пластикові вікна?

Чому пітніють пластикові вікна? Це питання вже давно став звичним, адже утворення конденсату на пластикових вікнах — досить поширене явище, з яким стикаються багато споживачів, однак мало хто знає причини його виникнення. Давайте спробуємо розібратися, чому ж потіють пластикові вікна.

Сучасні пластикові вікна володіють прекрасними звуко- і теплоізоляційними властивостями. Однак найчастіше після установки пластикових вікон багато хто відзначає, що в приміщенні підвищилася вологість, і стало душно, а це негативно впливає на самопочуття мешканців. Причина криється в герметичності сучасних вікон і дверей, які роблять приміщення повітронепроникним. А класичні старі вікна з щілинами, забезпечені кватиркою, забезпечували природний повітрообмін.

Так чому підвищується вологість? І що означає з фізичної точки зору освіту вологи на склі? Чому пітніють пластикові вікна?

Конденсат на вікнах — це результат конденсації теплого повітря в приміщенні на холодній стороні вікна. Повітря конденсується в воду в точці роси — температурі, при якій ненасичений пар знаходить насиченість. Точка роси залежить від температури повітря, вологості повітря, а також атмосферного тиску. Чим нижче температура повітря в приміщенні, тим менше пару потрібно вологи, щоб перетворитися в рідину. І чим вище вологість повітря, тим швидше відбувається процес утворення конденсату. Отже, щоб вплинути на точку роси, потрібно підвищити температуру повітря в приміщенні і знизити вологість.

Причини підвищеної вологості в приміщенні можуть бути самими різними. Людина сама по собі виділяє до двох літрів рідини на добу. Додайте сюди домашніх тварин, акваріуми, квіти, пральні машини, плити, і стане зрозуміло, звідки у Вашій квартирі стільки вологи. Товщина склопакетів, якість монтажу і правильність дренажних отворів також можуть вплинути на утворення конденсату при низьких температурах зовні. Все це може привести не тільки до запітніння вікон, а й до набагато більш серйозних проблем у вигляді почорніння укосів, підвіконь і стін, відклеювання шпалер, псування речей і, що найгірше, погіршення здоров’я мешканців. Може з’явитися алергія, людина частіше застуджується, втомлюється, погіршується імунітет. Справа в тому, що наше здоров’я і самопочуття безпосередньо залежить від мікроклімату в приміщенні. А сучасні пластикові вікна змінюють цей мікроклімат кардинально. Всупереч поширеним переконанням кондиціонери не допомагають впоратися з проблемою, так як їх єдине завдання — підтримувати заданий температурний режим. Можна наполегливо нагрівати або охолоджувати погане повітря, але допомогти в цій ситуації може тільки правильно налаштована система вентиляції. Для її нормальної роботи необхідно організувати приплив повітря і витяжку, тому як якщо немає припливу повітря, то витяжка буде погано працювати, і повітря не буде надходити в приміщення. А якщо немає витяжки, то з приміщення не буде віддалятися відпрацьоване повітря. Приплив і витяжка повинні функціонувати разом для забезпечення правильного балансу повітря в будинку.

Крім цього, необхідно перевірити монтажні шви і утеплення укосів на наявність витоків і налагодити обігрів вікна батареєю. Потрібно також подбати про регулярне провітрювання приміщення навіть в зимовий час, благо для цього виробники віконних систем пропонують рішення — так зване мікропровітрювання. Це невелика щілина, режим відкривання стулки, при якому повітря вільно циркулює, не впливаючи на температуру і не створюючи протягів. Така щілину дозволить дихати свіжим повітрям без зайвого охолодження приміщення, виводячи з нього надлишок вологи.

Отже, потіють пластикові вікна? Нам необхідне свіже повітря в приміщеннях, де ми живемо: спимо, працюємо або відпочиваємо, в кількості 40-60м3 / год на одного мешканця. У кімнатах, де виділяються різні запахи і існує надлишкова температура і вологість, наприклад, ванна або кухня, обов’язково потрібно організувати витяжку, яка буде видаляти всі, що заважає нам дихати чистим повітрям. Деякі будинки оснащені типовий природною витяжкою, яка добре справляється зі своїм завданням. Якщо такої немає, потрібно встановити звичайний витяжний вентилятор. В результаті нормальної роботи припливної та витяжної вентиляції вологість в приміщенні зменшиться, і Ваші пластикові вікна більше не будуть потіти. В цілому, при справному вікні необхідно забезпечити здоровий і комфортний мікроклімат в приміщенні, і тоді Ви забудете про конденсаті назавжди.