Укоси

При заміні старого скління на нове потрібно завжди пам’ятати, що сучасні пластикові вікна мають меншу товщину, ніж традиційні дерев’яні, тому після закінчення робіт по периметру рами залишається щілину близько 15см — в панельних будинках, і близько 60см — в цегляних. Установка і обробка укосів допоможе впоратися з цією проблемою.

Укоси — це елемент отвору, який об’єднує світлопрозору конструкцію зі стінками приміщення, надаючи вікну гармонійний і завершений вигляд. Як і вікно, укоси виконують безліч корисних функцій, з яких декоративна — далеко не найголовніша. Укоси виконують теплоізоляційну, гідроізоляційну і звукоізоляційні функції, захищають від погодних впливів і, крім того, істотно економлять Ваші кошти протягом експлуатації. Зрозуміло, виконання всіх перерахованих функцій безпосередньо залежить від якості використовуваних матеріалів, і домогтися його можна тільки за умови, якщо обробка укосів виконується професіоналами. Якісно встановлені укоси забезпечать абсолютну звукоізоляцію швів між прорізом і конструкцією будівлі. Крім того, вони виконують функцію герметизації всієї структури монтажного шва, допомагаючи знизити тепловтрати до мінімуму. Давайте розглянемо функції укосів докладніше.

У зоні примикання вікна до стіни постійно відбуваються приховані процеси, пов’язані з рухом дрібних крапельок вологи, яка міститься в повітрі приміщення, а також з перепадом температур і тиску між вулицею і приміщенням. І якщо не подбати про належну обробці укосів, то досить скоро отвір почне руйнуватися, на вікнах і стінах буде утворюватися цвіль, на стеклах буде випадати конденсат, а в будинку стане сиро і холодно. У світлі всього цього не можна не відзначити важливість такої функції укосів, як паро- та гідроізоляція, адже волога в повітрі є основною проблемою.

Тепер про тепло- і звукоізоляції. Перш за все, укіс повинен бути теплим, що означає, що температура його внутрішньої поверхні повинна бути не менше температури поверхні вікна, в іншому випадку укіс відразу почне потіти. А як ми вже сказали, саме руйнівну дію на укоси, як і на всі навколишні його матеріали, надає саме волога, адже при ній відразу утворюється пліснявий грибок, з часом здатний проникати в будь-який матеріал і до того ж шкідливо впливає на здоров’я мешканців будинку. На укоси також може вплинути різке охолодження його поверхні при відкриванні вікна взимку. В цьому випадку волога, яка міститься на поверхні укосу і всередині його, може замерзнути і кристалізуватися, що неминуче призведе до його руйнування. Через різницю коефіцієнта температурного розширення дуже велике навантаження при цьому виникає в точках примикання укосу до віконної рами, а це, в свою чергу, також негативно впливає на його довговічність. По-друге, укоси повинні бути тихими, тобто гасити все звуки, що проникають в приміщення зовні крізь монтажний шов, інакше не допоможуть навіть дорогі двокамерні склопакети. Якщо не провести обробку укосів належним чином, камера під укісної панеллю буде працювати, як барабан, посилюючи звуки. Тому дуже важливо простежити, щоб це простір був заповнений якісною піною, як годиться.

Що стосується декоративної функції, її можна вважати основною, так як для багатьох саме зовнішній вигляд є головним критерієм в ухваленні рішення про встановлення тих чи інших видів укосів. Як ми вже з’ясували, навіть найкрасивіший і стильний укіс повинен бути коректно спроектований і виконаний з урахуванням обраного матеріалу і умов комбінування його з матеріалом вікна, інакше вся краса дуже скоро прийде в непридатність.

Перш за все, вибирайте матеріал, найбільш підходящий матеріалу вікна. Це не просто красиво, але також дозволить уникнути небажаних впливів через різницю температур. Лицьова поверхня може бути матовою, глянсовою або напівматової, що дозволяє підібрати матеріал ще точніше. Пам’ятайте: термін служби сучасного вікна становить кілька десятків років. Так чи варто встановлювати укоси, які вийдуть з ладу вже через пару-трійку років? Крім цього, при обробці укосів дуже велику роль грають точки стикування вікна з укосом, а також стик укосу з лицьовою поверхнею стіни. Вони повинні бути виконані ідеально, і володіти терміном служби, порівнянним з терміном служби самого укосу.

А тепер про економію. Звичайно, всім хочеться заплатити менше зараз, проте потрібно пам’ятати, що відновлення, ремонт або повторна обробка укосів потягне за собою набагато більше витрат коштів і ваших нервів в майбутньому. Тому не зволікайте їх установку.