Монтаж металопластикових вікон

Сьогодні кожен споживач знає, що монтаж вікна — це дуже важлива і відповідальна частина облаштування будинку, адже навіть найбільш якісне і дороге вікно не буде правильно виконувати покладені йому функції, якщо воно встановлено некоректно. Так що витрати на дороге скління може виправдати тільки грамотний монтаж металопластикових вікон.

Теплоізоляційні властивості майже на половину залежать від якості монтажу металопластикових вікон. І якими б дорогими були Ваші вікна, їх подальшу експлуатацію можна звести нанівець неправильно виконаним вимірюванням і непрофесійною установкою. Процес виробництва металопластикових вікон строго контролюється, а що стосується установки, то вона часто виконується непрофесійними монтажниками і технічно ніяк не контролюється. Так що надійніше замовляти і виробництво, і монтаж металопластикових вікон в однієї і тієї ж фірми. Неправильний монтаж металопластикових вікон призведе до утворення тріщин в укосах, протягів, випадання конденсату, а, згодом, до цвілі і грибків. Ось кілька простих порад, як можна проконтролювати монтаж металопластикових вікон.

Перевірте, щоб вікна були виставлені по рівню.
• Огляньте зазори між рамою і стіною. Їх ширина повинна складати 2-3см: цього достатньо для монтажної піни.
• Кріплення рами не повинен бути дуже тугим, так як це може привести до вигинання вікна.
• Перед установкою склопакетів потрібно загерметизувати зовнішній шов між стіною і рамою, так як після установки доступ в цих швах буде обмежений, що не дасть обробити їх належним чином.
• Обов’язкова наявність підвіконня й відливу, який не дасть воді зовні затікати під раму. Всі стики під відливом, рамою і підвіконням необхідно запінити.

Якісно виконане ущільнення шва допоможе захистити приміщення від надмірної вологи, яка проникає ззовні і що викликає утворення грибків і плісняви, які створюють аж ніяк не здоровий мікроклімат в приміщенні й істотно скорочують термін служби Вашого вікна. При роботі з піною потрібно пам’ятати, що вона боїться сонця, тому всі запінені шви необхідно штукатурити або зафарбовувати. Наносити захисний шар потрібно тільки після висихання піни. Крім цього, піна не любить вологи, тому гідроізоляція теж потрібна. Під час роботи піна завжди виповзає за межі шва. Після повного висихання піни цей надлишок необхідно обрізати. І закривайте поряд меблі і побутову техніку: піна дуже швидко до всього липне і погано змивається.

Монтаж металопластикових вікон зазвичай становить близько 20% їх вартості. Багато фірм включають у вартість монтажу і демонтаж старих вікон, а також додаткові комплектуючі та підйом. Крім цього, монтаж металопластикових вікон в цегляному будинку може коштувати дорожче, а за монтаж вікон на верхніх поверхах можуть застосувати націнку.

Процес монтажу металопластикових вікон полягає в наступному:

В рамах свердлять отвори для анкерів;
• На край зовнішньої сторони рами і бічні поверхні наклеюється гідроізоляційна стрічка;
• За допомогою розпірних клинів рама встановлюється у віконний отвір. На рівній стіні віконну раму потрібно встановлювати на відстані не менше 12см від зовнішнього краю стіни;
• Потім перевіряється правильність зазору між рамою і стіною (20-40мм), а також між чвертю і рамою (5-20мм);
• Горизонтальні частини рами виставляються по рівню, вертикальні — за рівнем в двох площинах;
• За допомогою опорних колодок і кріплення рама закріплюється в отворі таким чином, щоб її бічні частини заглиблювалися на однаковій відстані. Кріплення виконується на анкерні пластини і анкера. Глибина монтування анкера в стіну становить не менше 40мм;
• Далі видаляються всі установчі клини і прокладки, а опорні колодки утапліваются в стіну на 10-15мм;
• Встановлюється відлив. Краще прикручувати до рами саморізами через 200-300мм і, а також дюбелями до стіни;
• Потім встановлюється підвіконня. Тут необхідно пам’ятати, що відстань між джерелом тепла і підвіконням повинне бути не менше 120-150мм;
• В глухі вікна вставляються склопакети і навішуються стулки;
• Що залишився зазор між отвором і рамою заповнюється монтажною піною на 2/3 його глибини. Після розширення піна заповнить зазор. Якщо розмір зазору більше 35-40мм, можна використовувати додаткові вкладки з пінопласту або сухого дерева;
• Потім налаштовується і регулюється фурнітура;
• Встановлюються декоративні накладки на петлі, водозливні ковпачки і захисні ковпачки на анкера.