ВІКНА по фен-шую

Вікна в фен-шуй називаються очима будинку. Через вікна в кімнату проходить сонячне світло, який сам по собі є енергією ци. Якщо не доглядати за вікнами, бруд і пил, який накопичується на поверхні скла, буде перегороджувати потоку денного світла в приміщення, а, отже, і потрапляння всередину доброчинної енергії ци, недолік якої позначається на здоров’ї і благополуччі жителів будинку. Тому частіше провітрюйте приміщення і мийте вікна, пропускаючи в Ваше житло свіже повітря і денне світло.

Дуже важливий напрямок, в якому спрямовані немиті вікна. Зазвичай воно визначає неприємності, до яких потрібно бути уважнішими. Якщо вікна дивляться на схід — вірогідні сімейні сварки і нерозуміння друзів. Якщо на захід — конфлікти з дітьми. Якщо вікна спрямовані на південь — остерігайтеся приниження і ганьби. Північний напрямок обіцяє зниження по службі або навіть звільнення. Вікна, що дивляться на північний захід, можуть принести невдалу поїздку або втрату будь-чиєї підтримки. Північно-східний напрямок може обіцяти провал на іспитах. Якщо вікна спрямовані на південний захід, це може означати проблеми інтимного характеру і розлучення, а якщо на південний схід — варто побоюватися фінансовий краху і злиднів. Тому не чекайте, поки Вас наздоженуть ці неприємності і стежте за чистотою вікон: мийте скла, рами і очищайте відливи від опалого листя і комах, тому як вони осінь сильно притягують негативну енергію ша.

Не рідше одного разу на рік не лінуйтеся очищати віконні рами від старої фарби. Після очищення фарби поверхню вікна потрібно відшліфувати, замазати всі щілини і тріщини, покрити фарбою, а потім лаком, який надійно захистить вікно від атмосферних впливів. Справа в тому, що всі ці щілини і тріщини, тріснуті та розбите скло, і будь-які дефекти фарби є ідеальними провідниками і джерелами енергії ша, що надходить зовні. Тому стежте за станом віконних рам і стекол. До речі, скла в рамі повинні бути міцно укріплені, щоб при поривах вітру вони не деренчали, так як цей звук також привертає негативну енергію ша. Крім того, стежте, щоб крізь них не проникала волога, так як надлишок води і енергії інь в приміщенні не бажано. Вся фурнітура — ручки, замки — повинні працювати плавно і тихо, не створюючи перешкод при експлуатації вікна. Стулка повинна розчинятися таким чином, щоб при повному повороті не пошкодити підвіконня або відплив.

Часто для захисту житла, особливо на нижніх поверхах, використовуються металеві решітки, які кріпляться до вікна зовні. Такі решітки по фен-шую перепиняють потоку енергії ци в приміщення. І чим товще ця решітка, чим яскравіше їх забарвлення, тим менше цієї енергії буде проникати всередину. Краще використовувати віконниці або ролети. Дуже хорошим виходом будуть спеціальні міцні скла і противовзломная фурнітура.

Світловідбиваючі штори, які часто використовуються останні роки в зв’язку з дедалі більшою активністю сонця, крім ультрафіолетових променів також затримують позитивну енергію ци. Ви, ймовірно, часто спостерігали, як влітку багато жителів квартир, вікна яких виходять на сонячну сторону, затягують їх папером або фольгою, щоб сонце не заважало і не нагрівало приміщення. Для квартир, спрямованих на захід, північний захід або південний захід, це добре з точки зору підтримки балансу інь і ян. Однак в цьому випадку нестача енергії призведе до порушення гармонії в родині, створить нездорову атмосферу в погано освітлюваних кімнатах, що, безсумнівно, відіб’ється на самопочутті їх жителів.

За фен-шую підвіконня вікон в приміщенні повинні були широкими і, звичайно ж, доглянутими і чистими. Потрібно пам’ятати, що підвіконня є не дуже підходящим місцем для посуду, книг, дитячих іграшок або котячих мисочок. Краще тримати підвіконня вільними, так як захаращення речей утворює завали, крізь які погано проходить світло і позитивна енергія, залучаючи до Вашої оселі ша. Крім того, таке захаращення перешкоджає вільному відкриванню вікна, що завадить Вам регулярно мити вікна і провітрювати приміщення. Можна поставити невеликі рослини, які не створюють тіней, а також акваріуми з додатковим освітленням.

Що стосується штор, забудьте про щільні і важких гардинах, тому що в них накопичується величезна кількість пилу, яка є прекрасною приманкою для негативної енергії ша. Намагайтеся завішувати Ваші вікна легкою тканиною або використовуйте тюль, яка легко перуться і швидко сохнуть. Влітку найкраще повісити прозорі тонкі штори, а на ніч закривати жалюзі. Жалюзі теж необхідно регулярно мити і очищати від пилу.